Кібербулінг

Date: 8 жовтня 2020 о 11:48
101 view

Кібербулінг – це умисне цькування із застосуванням цифрових технологій людиною або групою людей певної особи, як правило протягом тривалого часу. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

Сьогодні учні 9 та 10 класів разом з медіаторами ШСП «Крок назустріч» розбирали причини та наслідки кібербулінгу. Дізналися що таке «секстинг» та його мотиви. Найголовніше, що запам’ятали учні – це алгоритм дій .

Що треба робити, якщо щодо тебе здійснюється кібербулінг?

- Залишайся спокійним (-ою). Перше, що необхідно зробити, – це глибокий вдих. Краще буде вийти з соціальної мережі, де був скоєний напад кібербулінгу, або

вимкнути девайс.

- Зроби перерву. Пам'ятай, що люди, які ображають тебе, як правило, мають купу проблем, і просто намагаються відчути себе краще, нападаючи на інших.

- Не відповідай. Дуже важливо не вступати в розмову з кібербулером, який шукає способи розлютити/зачепити тебе, вивести з себе, і що найголовніше – він/вона

чекає, що змусить тебе відповісти. Тому ніколи не давай очікуваного – ігноруй повідомлення і коментарі.

- Роби скріншоти. Не видаляй нічого з тих образ, які були надіслані тобі. Якщо тобі доведеться пізніше розповісти про це дорослим, керівництву закладу освіти або правоохоронним органам, тобі знадобляться докази.

- Заблокуйте кібербулера. Переконайся, що кібербулер внесений до «чорного списку» і заблокуваний, щоб він/вона не зміг/ла більше зв'язатися з тобою. Навіть якщо ви спілкувалися тільки в одній соціальній мережі, заблокуй його/її й в інших, щоб попередити наступні спроби.

- Подай скаргу. Після того, як ти заблокуєш кібербулера, напиши адміністраторам соціальної мережі, щоб вони вжили відповідних заходів щодо запобігання нових випадків атак.

- Поділись своїми переживань з дорослим, якому довіряєш. Пам'ятай, ти не повинен (-на) проходити через все це на самоті. Довірся, нехай тобі нададуть необхідну підтримку. Поговори про напади на тебе з дорослими, з якими ти відчуваєш себе комфортно та яким довіряєш. Вони допоможуть тобі впоратися з ситуацією, що склалася.

- Не бійся вживати рішучих заходів. Якщо були виконані всі вищеперераховані поради, але атаки не припиняються, і ти переживаєш за свою безпеку, роби рішучі кроки – звернись з цим питанням до поліції.

Телефон Національної дитячої лінії довіри,

куди ти можеш зателефонувати та поділитися усіма своїми переживаннями, а також отримати консультацію:

116 111 або 0 800 500 225

Comments:
Only authorized users can leave comments.