Актуально! До уваги всіх освітян та зацікавлених осіб!
Раді презентувати вам навчально-методичний посібник "Впровадження відновного підходу, посередництва, медіації та практики функціонування служб порозуміння в закладах освіти" (схвалено для використання в освітньому процесі (рішення експертної комісії з психології та педагогіки від 25.09.2023 р. протокол №3))
Посібник містить освітню програму спецкурсу підвищення кваліфікації керівників/керівниць і педагогічних працівників/працівниць закладів освіти «Підготовка фахівців/фахівчинь до впровадження відновного підходу, посередництва, медіації та практики функціонування служб порозуміння в закладах освіти» та відповідні теоретичні, методичні й практичні матеріали.
Завантажити посібник можна за посиланням: https://bit.ly/3QlQg3J
Видання підготовлене в рамках проєкту «Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти та підвищення стійкості підлітків», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ГО«Ла Страда-Україна». Зміст публікацій є виключно відповідальністю ГО «Ла Страда-Україна» і не обов’язково відображає погляди ЮНІСЕФ.
В межах ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я «ТИ ЯК?»
Звернення до психолога варто розглядати як спосіб підтримки і розв'язання різних життєвих проблем, що допоможе поліпшити ваше ментальне здоров'я.
Ось декілька тез, коли це може бути особливо корисним:
*Психічні проблеми:* якщо ви стикаєтеся з психічними проблемами, такими як депресія, тривожність, страхи або панічні атаки, консультація психолога може допомогти вам розібратися в ситуації та розв'язати проблему.
*Стрес та переживання:* якщо ви переживаєте стрес через особисті негаразди, втрату чи будь-які інші негативні життєві події, психолог може надати вам інструменти для ефективного керування стресом.
*Міжособистісні відносини:* консультація психолога може допомогти вирішити конфлікти в особистих або ділових відносинах, покращити спілкування та розвивати навички міжособистісної взаємодії.
*Покращення самопочуття:* психолог може сприяти покращенню вашого самопочуття, допомогти розуміти себе краще, підвищити самоповагу та відчуття задоволення від життя.
*Особистісний розвиток:* консультація психолога може сприяти особистісному розвитку, допомогти виявити ваші сильні сторони та цілі, а також розвинути нові навички.
*Професійна орієнтація:* психолог може допомогти вам визначити свої професійні цілі, знайти відповідну кар'єрну стратегію та розвивати навички для досягнення успіху.
В публікації використані матеріали, що створені українською ілюстраторкою Ольгою Дегтярьовою у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою Олени Зеленської.
Якщо ви потрапили в небезпеку не бійтеся звертатись за такими номерами:
- 1547 – Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
- 102 – Гаряча лінія Національної поліції України
- 0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
- 527 – Гаряча лінія з протидії експлуатації
- 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
- 116 111 – Національна дитяча гаряча лінія
- 112 – служба екстреної допомоги в ЄС
Мінсоцполітики спільно з партнерами розпочинають інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ» до Європейського дня протидії торгівлі людьми
Торгівля людьми – темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб «ринку», законів, економічної та соціальної ситуації в країні.
Повномасштабна війна, збільшення людей, які були змушені покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи — фактори, які сприяють поширенню злочину торгівлі людьми. Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:
- 102 – поліція
- 527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
- 1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
- 112 – служба екстреної допомоги в ЄС