Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 464 людини

ІНСТРУКЦІЯ БАТЬКАМ

Дата: 15 січня 2021 о 07:43, Оновлено 15 січня 2021 о 07:44

 «Поради як раціонально організувати дистанційне навчання учню вдома»

Шановні батьки! Освіта дітей – наша спільна відповідальність!

1.Будь ласка, ознайомтесь з витягом з положення «Про дистанційне навчання» МОН України https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-polozhennya-pro-distancijnu-formu-zdobuttya-zagalnoyi-serednoyi-osviti

2. Потурбуйтесь про наявність повної контактної інформації (телефон, електронна пошта, Viber, Tеlegram тощо) класного креівника, шкільного психолога, соціального педагога.

3. Поважайте особистий час та право на приватне життя педагогів та інших батьків та контактуйте з ними за попередніми домовленостями.

4. Перевірте  технічні умови навчання вашої дитини дистанційно (комп’ютер, інтернет, планшет)

5. Забезпечте тихе робоче місце, в ідеалі – окреме приміщення для навчання. Стежте за дотриманням порядку на робочому місці вашої дитини.

6. З метою дотримання санітарних норм, звертаємо вашу увагу на те, що дитина після регламентованого часу роботи у віртуальному класі згідно з її віковою категорією (для учнів 1-х класів — не більш ніж 10 хвилин;для учнів 2-4-х класів — не більш ніж 15 хвилин; для учнів 5-7-х класів — не більш ніж 20 хвилин; для учнів 8-9-х класів — 20-25 хвилин; для учнів 10-11-х класів на 1-й годині занять — до 30 хвилин, на 2-й годині занять — 20 хвилин) має залишити робоче місце та переключитися на інші види роботи, або перепочити, порухатись, зробити гімнастику для очей тощо.

7. Під час перерв регулярно провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання, стежте за дотриманням питного режиму.

8. Поясніть дитині, наскільки важливим є слідкувати за своєю поставою за робочим столом.

9. Не допускайте прийому їжі під час занять та виконання домашніх завдань , поясніть дитині, що це може бути небезпечним для її здоров'я.

10. Забезпечте дитині збалансоване здорове харчування, особливу увагу при цьому приділіть наявності в раціоні свіжих овочів  і фруктів.

11. Підпишіться на розсилку школи, класу та слідкуйте за шкільними новинами і оголошеннями (Вайбер-групи, шкільний сайт, сторінка ліцею у Фейсбуці): https://www.facebook.com/profile.php?id=100015869807262

https://licey-kost.e-schools.info

12. Допоможіть вашій дитині подолати стресовий стан і, якщо є потреба, зверніться до практичного психолога.

13. Намагайтеся завжди бути в курсі поточного розкладу занять і дотримання вашою дитиною цього розкладу. У разі неможливості відвідати он-лайн урок, виконати ту чи іншу роботу, або надіслати вчителю виконану роботу, проінформуйте вчителя або класного керівника про такі обставини та дійдіть згоди про механізм відпрацювання.

14. Переконайтеся, що ваша дитина справляється з виконанням домашніх завдань, творчих робіт, експериментів тощо. Відстежуйте навчальні досягнення дитини в динаміці.

15. Поясніть дитині важливість виконання всіх індивідуальних завдань та контрольних робіт самостійно.

16. Ставтеся з повагою до своєї дитини та виховуйте в неї таке ж ставлення до інших людей.

17. Цініть щасливий час дитинства вашої дитини, довіряйте їй, спрямовуйте її розвиток.
 

 Поради щодо планування режиму дня учнів під час дистанційного навчання

Навчальний процес для учнів  на дистанційному навчанні розпочинається 0 8.00 триватиме до 16.00.
Рекомендовано:

1. Дотримуватися режиму дня

Дитині дуже важко буде повертатися до навчальних буднів, якщо зараз її графік сильно зсунеться. Тож бажано продовжувати лягати спати, прокидатися, харчуватися і гуляти в один і той самий час.

2.  Скласти режим дня

Для того, щоб ефективно організувати навчальний процес вдома, потрібно включити навчання в режим дня дитини (відповідно до шкільного розкладу). Зазвичай найпродуктивнішим часом для навчання є ранок. Хоча, звісно, плануючи режим дня, орієнтуйтеся на особливості власної дитини.

В онлайн-заняттях і дистанційному навчанні загалом ви можете регулювати навантаження і вибудовувати гнучкий графік. Тож  навчальні години можуть тривати трохи більше або менше, залежно від віку дитини та її індивідуального темпу.

Якщо молодшому школяру важко морально впоратися з певним обсягом роботи, запропонуйте йому намалювати на аркуші кола, які відповідають кількості необхідних завдань, і по черзі розфарбовувати чи закреслювати їх. Виконали одне завдання - і закреслили коло.

3. Робити регулярні перерви

Під час виконання завдань важливо кожні 25-30 хв робити короткочасні перерви для виконання зорової гімнастики, вживати близько склянки води. А кожні 45-60 хв - влаштовувати перерви протягом 10-15 хвилин, щоб розім'яти руки та ноги (танці, заняття спортом), уникнути перенапруження очей від комп'ютерного монітору та залишатися сконцентрованим.

• Адже навчання невеликими блоками дозволяє мозку краще зрозуміти та зберегти інформацію. А фізична активність покращує кровообіг, активізує фізіологічні процеси, що сприяють сприйняттю, відтворенню й опрацюванню інформації.

• Крім фізичних вправ, дитина може під час перерви зайнятися справами по дому (скласти іграшки, погодувати домашніх пітомців чи погратися.

• Але дуже важливо, щоб під час відпочинку дитина уникала перебування перед монітором (не гортала стрічку новин у соціальних мережах, не переглядала відео та не грала в комп'ютерні ігри), щоб її оченята могли повноцінно відпочити.

4.Чергувати онлайн навчання з іншими видами навчальної діяльності.
5.Заохочувати дитину до спілкування з іншими людьми .
Комунікація може також допомогти підвищити ефективність навчання в Інтернеті. Можна зв'язатися з учителями, зареєструватися на форумах, підтримувати зв'язок з батьками однокласників вашої дитини. Можна об'єднатися й створити групу, де будете ділитися корисними ресурсами та досвідом. При цьому в дітей може бути власна група, де вони зможуть ставити запитання, допомагати одне одному вирішувати завдання, ділитися враженнями тощо.

При цьому намагайтеся не порівнювати успіхи вашої дитини з іншими, адже всі вони - унікальні та розвиваються у власному темпі. Нехай діти чують від вас слова підтримки та отримують завдання, які відповідають їх рівню, цілям і потребам.

6. Пам'ятайте: чим старшою є дитина, тим більше вона має займатися самостійно. З сьомого-восьмого класу варто підключатися до його занять лише за потреби. Підлітки цілком здатні самостійно опановувати матеріал, здавати тести та організовувати своє навчання. Тож створіть дитині такі умови, в яких вона буде відчувати свою відповідальність за навчання.При цьому цікавтеся її успіхами, враженнями від онлайн-навчання, попросіть ділитися труднощами, підтримуйте свого школяра.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.